Hudba, co frčí

Měsíční archív: Květen 2013

Květen
31
0

Youtube písničky a videa

Youtube je největším internetovým serverem, kde uživatelé sdílí své videosoubory. Youtube byl založen roku 2005, přičemž roku 2006 byl odkoupen společností Google za neuvěřitelných 1,65 miliardy dolarů.

Youtube se poté začal rozšiřovat do všech koutů světa a získávat další rozhraní, přičemž to české získal devátého října roku 2008.

Na Youtube naleznete opravdu všechno. V současné době slouží také jako propagátor umělců, přičemž si zde umělci z celého světa zakládají své profily a jsou zde uveřejňovány oficiální videoklipy k písním, novinky, videa z života umělců, z natáčení videoklipů a tak podobně.

Pokud se tedy zajímáte hodně o nějakého zpěváka, zpěvačku nebo kapelu, tak si je stačí najít na youtube a stát se jejich odběrateli. V České republice má například veliké množství odběratelů Dj Wich, na jehož kanál se můžete dostat prostřednictvím videa níže.

(Celý příspěvek…)

Vložil Písničky na youtube | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
19
0

Youtube pohádky kreslené

Youtube je zdrojem opravdu velikého množství různých věcí. Původně byla tato stránka samozřejmě koncipována především pro běžné uživatele, kteří sem nahrávali svá videa a chtěli se předvést světu.

Když se podaří, tak video se stane virálním, získá velikou sledovanost a mohou z toho kápnout nějaké menší peníze, samozřejmě podle sledovanosti.

Postupem času zde můžeme najít také například kanály umělců, tedy zejména zpěváků, zpěvaček a skupin, kteří také zde produkují svou hudbu, videoklipy a tak podobně.

Na youtube můžete také nalézt veliké množství celých filmů nebo také dokonce seriály. Hodně kreslených seriálu zde najdete například z kresleného kanálu Jetix.

Níže se můžete podívat na oblíbenou kreslenou pohádku Gumídci méďové.

Pomocí tohoto odkazu se můžete také proklikat na další díly tohoto seriálu.

(Celý příspěvek…)

Vložil Youtube videa | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Youtube debilní kecy

Určitě znáte v dnešní době, kde je internet téměř na každém kroku, takzvané “debilní kecy.” Jedná se o videa, které má na svědomí skupina, která si říká Viral Brothers.

Byla založena v roce 2011 Čeňkem Stýblem a Erikem Meldíkem, které mnozí mohou znát například z videí na Streamu a tak podobně. Tato skupina vlastně natáčí virální videa, která se většinou šíří bleskovou rychlostí na internetu.

Mezi nejznámější projekt patří právě Virální kecy. Dále mají na svědomí projekt jako Pomsty, natočili také několik písni s videoklipem a tak podobně.

Debilních keců je jich poměrně veliké množství. Jedná se například o Debilní kecy Pražáků, Holek, Kluků, Na Vánoce, Čechů na dovolené, Matek, Studentů, V koupelně a tak podobně. Kluky si můžete najít na youtube, například pomocí videa níže.

(Celý příspěvek…)

Vložil Youtube videa | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Desmod

Desmod je velice oblíbenou slovenskou rockovou skupinou, jejíž historie sahá až do roku 1996, kdy vznikla ve slovenském městě Nitra.  Název této kapely je odvozen upíra obecného, tedy jeho latinského názvu – Desmodus rotundus.

Kapela byla koncipována na začátku spíše metalově, avšak postupem času se původní sestava zcela rozpadla. Postupně se dala dohromady nová skupina, která se také přeorientovala v hraném žánru, kterým je v dnešní době spíše taková melodický rock, až punk rock.

V současné době má tedy skupina celkově šest členů, včetně manažera. Na svém kontě má za dobu své existence celkově osm alb, mezi které patří například 001, Derylov svet, Skupinová terapia, Mám chuť…, Kyvadlo, Vítajte na konci sveta nebo poslední album z roku 2011 nesoucí název Iný rozmer. Na videu níže si  můžete poslechnou krásnou pomalou písničku s názvem Vyrobená pre mňa.

(Celý příspěvek…)

Vložil Slovenské kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Mňága a Žďorb

Mňága a Žďorb je českou nestárnoucí a i v současné době velice populární kapelou, která začala pomalu vznikat již roku 1983, přičemž aktivně působí v českém hudebním průmyslu od roku 1987.

Kapela pochází v Valašského Meziříčí. V kapele se ve její historii několikrát měnilo složení hudebníků, přičemž jádro zůstávalo víceméně stejné.

Do podvědomí českých posluchačů se skupina dostává zejména skladbou Hodinový hotel, který je také pilotním singlem prvního alba této skupiny s názvem Made in Valmez.

Toto album vyhází roku 1992. Posledním albem je album s názvem Takže dobrý, které vyšlo roku 2010. Jedná se o celkově jedenácté album v existenci kapely. Frontmanem této kapely je Petr Fiala, který vydal také dvě sólové desky s názvy Je čas a Nečum a tleskej! Níže si můžete poslechnou píseň s názvem Písnička pro tebe.

(Celý příspěvek…)

Vložil České kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Iné Kafe

Iné Kafe je velice známou slovenskou punkrockovou hudební kapelou, která si své čestné místo obhájila i mezi fanoušky v České republice.

Dalo by se dokonce říct, že v České republice má dokonce ještě početnější základnu fanoušků než na Slovensku. Kapela byla založena roku 1995. Kapela však roku 2006 oznámila svůj konec.

Do této doby stihla vydat šest studiových alb, jako například Čumil, Vítaj!, Je tu niekto??, Príbeh nebo Bez udania dóvodu.

Roku 2010 však opět oznámila svůj comeback, avšak s tím, že bude pouze objíždět festivaly, dělat koncerty, přičemž nová alba budou přicházet spíše sporadicky. Je to hlavně z toho důvodu, že každý ze členů kapely má již své vlastní zájmy.

Pokud si tedy chcete Iné Kafe poslechnout, tak se můžete podívat na jejich stránky a určitě na ně na nějakém festivalu narazíte. Níže si můžete poslechnout jednu z nejznámějších písniček s názvem Ráno, konkrétně piano verzi pořízenou z živáku v Praze.

(Celý příspěvek…)

Vložil Slovenské kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Billy Talent

Billy Talent je kanadskou punkrockovou skupinou, která figuruje v hudebním průmyslu od roku 1993. Kapela vždy nevystupovala pod tímto názvem. Do roku 2001 měla skupina název Pezz.

Kapela má v současné době čtyři členy, kterými jsou Benjamin Kowalewicz, který je zpěvákem, textařem a také frontmanem.

Dále je zde Ian D´Sa, který je zpěvákem a kytaristou, Aaron Solowoniuk, který je bubeníkem a Jonathan Gallant, který je zpěvákem a baskytaristou.

U nás, v České republice, se proslavili zejména díky singlům Fallen Leaves nebo Surrender. Poprvé jsme si mohli tuto skupinu poslechnout v České republice třetího června roku 2007. V tomto roce zde vystupovala jako předskokan kapely My Chemical Romance. Na odkazu níže si můžete poslechnout jednu z nejznámějších písniček s názvem Fallen Leaves.

(Celý příspěvek…)

Vložil Zahraniční kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Kryštof

Kryštof je českou hudební skupina, která byla založena již roku 2004 Richardem Krajčem, který je také frontmanem této kapely. Mezi další členy skupiny patří Jarda Blahut, Nikolaj Arichtev, Pavel Studník a Bisi Arichtev.

Kapela byla založena v Havířově. Kapela je v současné době jednou z nejoblíbenějších a nejznámějších skupina u nás, přičemž má na svém kontě již neuvěřitelných deset studiových alb.

První album bylo vydáno roku 2001 a mělo název Magnetické pole.

Dále přišly desky s názvy V siločarách, Mikrokosmos, 03, Rubikon, Poločas, Kryštof v Opeře nebo poslední deska s názvem Inzerát. Inzerát se také jmenuje pilotní singl této poslední desky a stal se velikým rádiovým hitem. Kryštof je také velice oblíbenou festivalovou skupinou, na jejíž poslech si najde vždy cestu obrovské množství lidí. Níže si můžete poslechnou právě píseň s názvem Inzerát.

(Celý příspěvek…)

Vložil České kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Foster the People

Foster the People je americkou indie popovou skupinou, která funguje v hudebním průmyslu od roku 2009 a pochází z Los Angeles. Skupina je tvořena třemi členy, kterými jsou Marc Pontius, Cubbie Fink a frontman Mark Foster.

Hudba této kapely je specifická v tom, že se v ní objevují prvky různých hudebních žánrů, jako například pop, alternativní rock, indie a tak podobně.

Kapela se vyšvihla na výsluní po vydání songu s názvem Pumped Up Kicks, po kterém podepsala smlouvu se společností Startime International.

První album vydala skupina roku 2011 a neslo název Torches. V současné době pracuje kapela na novém albu, které by mělo vyjít někdy v průběhu roku 2013. Na videu níže si můžete poslechnout již výše avizovaný hit s názvem Pumped Up Kicks.

(Celý příspěvek…)

Vložil Zahraniční kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář
Květen
13
0

Rybičky 48

Rybičky 48 jsou českou pop-punkovou skupinou, která byla založena v roce 2002 a pochází z Kutné Hory. Kapela vždy nevystupovala pod tímto jménem.

Na začátku nesla názvem Banánové rybičky, který však byla nucena kvůli jistým okolnostem změnit.

Kapela začala roku 2005 spolupracovat s hudením vydavatelstvím s názvem Supraphon, kde také toho roku nahráli své tři první singly. Jednalo se o písničky Sexuální akrobat, Reality show a Wo-co-de.

Pokud jde o první album, tak to vyšlo roku 2006 a neslo názvem Adios Embryos, které bylo velice úspěšné.

S druhým albem přichází kapela roku 2008, přičemž nese názve Amores Perros, Voe!.

Taktéž se setkává s velkým úspěchem a tak další album přichází již o roku později a nese název Viva La Revolución. Poslední album vydala kapela roku 2011 a neslo názvem Deska roku. Níže si můžete poslechnout kontroverzní píseň z poslední desky s názvem Agáta.

(Celý příspěvek…)

Vložil České kapely | Štítek , , , | Zanechat komentář